Balustrada przy schodach, na tarasie czy przy antresoli powinna w szczególności zapewniać bezpieczeństwo. Jednocześnie jednak może być elementem dekoracji. Taką podwójną rolę spełniają  balustrady szklane Kraków.

Balustrady szklane czy to bezpieczne?

Balustrady szklane są wykonywane ze specjalnego rodzaju szkła, jakim jest szkło hartowane odpowiednio wzmacniane. Rodzaj szkła wykonawca zawsze dobiera w zależności od warunków i umiejscowienia balustrady. Z kolei grubość szkła jest obliczana indywidualnie w stosunku do wielkości tafli. Dodatkowo takie szkło jest pokrywane laminatami, co zwiększa jego odporność. Zwykle szkło do balustrad jest dostępne w dwóch wariantach:

  • naturalne, z lekko zielonkawym odcieniem,
  • krystalicznie przejrzyste, poddawane procesowi odbarwienia.

Tymczasem balustrady szklane Kraków dostępne są również z nadrukami graficznymi, które powstają metodą druku nanopigmentami, wypalonymi w temp. 180°C i poddanymi procesowi laminacji. Balustrady szklane są uzupełniane dodatkami, głównie wykonanymi z metalu jak:

  • mocowania,
  • poręcze,
  • łączniki,
  • słupki.

Balustrady szklane mogą być montowane  z poręczami nakładanymi lub odstawnymi, które zostały wykonane z metalu lub drewna.

Jakie właściwości mają balustrady szklane?

Główną zaleta tego rodzaju balustrad jest ich wygląd. Szkło jest materiałem estetycznym, który dodaje elegancji każdemu budynkowi. Z kolei lekki wygląd szkła sprawia, że sprawdzają się także w mniejszych wnętrzach. W takich przypadkach przepuszczają światło i napełniają przestrzenie promieniami, dzięki czemu następuje optyczne powiększenie wnętrz.

Kolejną zaletą szklanych balustrad jest fakt, że świetnie komponują się z innymi rodzajami materiałów jak metal, drewno czy kamień.

Natomiast do minusów właściciele tego rodzaju balustrad zaliczają dość wysoką cenę, gdyż szklane balustrady wymagają właściwej nośności konstrukcji, gdzie będą montowane, a sam montaż potrzebuje bardzo precyzyjnych działań i zwykle konieczne jest  wybranie odpowiedniej firmy, która specjalizuje się w tej dziedzinie.