Usuwanie plam domowymi sposobami polega na zastosowaniu ogólnodostępnych środków chemicznych. Tkaniny użytkowe znajdują się praktycznie w każdym domu. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorca, czy osobą prywatną możesz skorzystać z fachowej usługi, która pomoże Ci usunąć uporczywe zabrudzenia. Z dalszej części artykułu dowiesz się więcej.

Usuwanie plam domowymi sposobami nie zawsze jest możliwe. W niektórych przypadkach przebarwienia wnikają tak głęboko w strukturę tkaniny, że nie można wybawić plamy bez profesjonalnych urządzeń piorących oraz środków czystości wysokiej jakości. Z tego powodu, fachowe firmy piorące zaczęły oferować swoim klientom usługę wysokiej jakości. Możesz skorzystać z ich wiedzy oraz doświadczenia. Wystarczy, że zamówisz profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej lub wykładziny realizowane metodą ekstrakcyjną. Tutaj znajdziesz cennik prania.

Czy usuwanie plam domowymi sposobami jest skuteczne?

Zastanawiasz się nad tym, czy jesteś w stanie skutecznie usunąć pojawiające się plamy, przy pomocy domowych metod. Nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. W niektórych przypadkach rzeczywiście jest to możliwe. Szczególnie jeżeli uda Ci się zareagować szybko. W takim scenariuszu prawdopodobieństwo sukcesu znacznie się zwiększa.

Nieco gorzej wygląda sytuacja, w chwili, gdy są to stare i zaschnięte plamy. Są one szczególnie trudne do wybawienia. Usuwanie plam domowymi sposobami bazuje zazwyczaj na ogólnodostępnych środkach czystości. Nie są one w stanie poradzić sobie z wyjątkowo trudnymi zanieczyszczeniami.

Nowoczesna usługa realizowana przez fachową firmę sprzątającą jest w stanie podjąć walkę z trudnymi plamami. Metoda ekstrakcyjna stosowana przez współcześnie działające podmioty jest oparta na technologii oraz wiedzy. Specjalistyczne urządzenia piorące, które stosowane są podczas procesu czyszczenia metodą ekstrakcyjną, pozwalają dotrzeć do głębokich warstw tkaniny. Zobacz zdjęcia przed i po praniu.

Zalety fachowej usługi

Usuwanie plam domowymi sposobami wiąże się z bezpieczeństwem. Jeżeli stosujesz tradycyjne sposoby, takie jak soda oczyszczona czy szare mydło to nie wyrządzisz tkaninie krzywdy. Nieco inaczej ma się sytuacja, gdy wykorzystujesz ogólnodostępne środki czystości. Dobranie niewłaściwego preparatu będzie zwiększało prawdopodobieństwo powstania przebarwień oraz licznych mikroskopijnych uszkodzeń.

W przypadku fachowej usługi otrzymujesz znacznie więcej korzyści. Przede wszystkim poziom bezpieczeństwa jest znacznie wyższy, ponieważ wszystkie detergenty będą dobierane pod konkretny rodzaj tkaniny. Nie musisz się więc martwić o ewentualne uszkodzenia.

Poza tym fachowa usługa jest w stanie pomóc Ci wyeliminować nieprzyjemny zapach, który jest efektem ubocznym brudu. Dzięki nowoczesnym środkom czystości uzyskasz również efekt długotrwałej ochrony. Twoje tkaniny będą wykazywały odporność na działanie promieniowania UV. Co więcej, możesz w ten sposób przedłużyć żywotność tkaniny. Pracownik przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres.