Mycie okien, to zdecydowanie ta czynność, którą staramy się wykonywać jak najrzadziej.
Nic dziwnego. Smugi i gimnastyka przy czyszczeniu zabrudzeń, nie należy do przyjemnych.
Warto w takich sytuacjach rozważyć skorzystanie z usług firmy sprzątającej.

Ile kosztuje mycie okien w Łodzi?

Wszystko zależne jest od ilości i rodzaju okien, które musimy wyczyścić.
Za umycie jednoskrzydłowego okna, zapłacimy w granicy 23 zł, natomiast za okno duskrzydłowe lub balkonowe, zapłacimy około 38 zł. Oczywiście należy pamiętać, że ceny mogą różnić się od podanych wyżej przykładów, gdyż każda z firm sprzątających, za tę usługę życzy sobie innej kwoty.
Co zrobić w przypadku, gdy mamy okna trzyskrzydłowe? Ile kosztuje mycie okien w Łodzi?
Tutaj ceny wahają się od 23 do 26 zł

Jak wyglądają przepisy bhp mycie okien jest bezpieczne?

Każda praca, wykonywana powyżej jednego metra, uznawana jest za niebezpieczną. Należy więc zachować szczególną ostrożność podczas jej wykonywania.
Firma sprzątająca, powinna mieć swój sprzęt, każdorazowo sprawdzany przed rozpoczęciem pracy.
Drabiny czy też rusztowania, nie mogą mieć żadnych wad, oraz muszą być pokryte antypoślizgową powłoką, lub posiadać chropowatą nawierzchnię, by podczas pracy, pracownikowi nie stała się krzywda.
Najważniejsze przepisy bhp mycie okien może wydawać się banalne, jednak bywa niebezpieczne. Przy pracy na wysokości, każdy pracownik musi przejść specjalne badanie. Dopiero wtedy może przystąpić do wykonywanych czynności.
Ochronna odzież pracownika, nie może powodować dyskomfortu i stwarzać zagrożenie podczas wykonywanej pracy, dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.