Nowoczesność pozwala na wprowadzanie rozmaitych elementów do wnętrza. Nie ma jednej dominującej tendencji. Obok siebie występuje szereg nurtów – od skrajnie ascetycznych do propozycji retro. Pojawiają się nowe rozwiązania, a równocześnie wraca się do tych, które wydawało się, że lata największej świetności mają już za sobą. Świetnym tego przykładem jest renesans, który przeżywają obecnie narożniki. Dlaczego warto postawić na narożnik i jak go wkomponować do nowoczesnego salonu?

Narożnik co to w ogóle jest?

Rozwiązanie to było niezmiernie popularne w latach 90. ubiegłego stulecia. Obecnie znów wracają do łask. Narożniki to forma sofy lub kanapy, która składa się z dwóch części, najczęściej połączonych ze sobą pod kątem 90 stopni. Jakie są zalety takiego mebla?

Dlaczego warto postawić na narożniki?

Narożniki dawniej i dziś to meble skrajnie funkcjonalne. Pozwalają one na znaczne lepsze wykorzystanie przestrzeni, wkomponowując się w zazwyczaj nieprzydatne naroża pokoju. Dzięki ich kształtom można również w prosty sposób zwiększyć ilość miejsc siedzących w stosunku do tradycyjnej, prostej sofy salonowej.

Nowoczesne narożniki z łatwością można wkomponować w różne stylistycznie wnętrza. Pojawiają się całkiem proste formy skandynawskie, obite tkaninami. Można również znaleźć produkty skórzane, które mogą stać się prawdziwą ozdobą pomieszczeń w stylu klasycznym lub modnych obecnie aranżacjach art deco.

Narożnik jest również bardzo komfortowym rozwiązaniem. Pozwala na spędzanie na nim wielu godzin, podczas błogiego relaksu lub spotkań ze znajomymi. Niektóre modele mają również możliwość wykorzystania ich jako dodatkowego łóżka, dzięki czemu oszczędzamy przestrzeń w niewielkim pomieszczeniu.

***

Narożniki pozwalają na ciekawe i praktyczne wykorzystanie miejsca w salonie, nawet jeśli nie dysponujemy nadmiarem metrów kwadratowych. To naprawdę wygodne i piękne rozwiązanie, które zyskuje ponownie coraz większą grupę zwolenników wśród architektów wnętrz i osób prywatnych.