Za oknem, już świeci słońce, co znakiem jest, że wiosna już zawitała, co prawda zima w tym roku była wyjątkowo mroźna oraz długa, to teraz kiedy mroźne dni za nami, możemy w słońcu zadbać o nasz ogródek, a także balkon.

Zacznijmy od kwiatków balkonowych, tutaj możemy wymieć kilka przykładów i pierwszym z nich będzie Aksamitka
Jest to piękny żółto pomarańczowy kwiat, który gdy kwitnie i się otwiera ma śliczne czerwone wnętrze.
Możemy takie kwiatki zasadzić w doniczce na balkonie tudzież w naszym ogródku, kiedy będzie regularnie o nie dbać, bardzo nam upiększą nasz balkon czy też ogródek. Jednak poza ogródkiem oraz balkonem trzeba zadbać o nasz taras, a tam w jakie kwiaty można zainwestować?

Pelargonia to kolejny na naszej liście tym razem półkrzew, ciekawostką jest, że pochodzi z południowej Afryki.
Na naszym tarasie powinien znaleźć miejsce i zagościć jak w wielu innych domach, a raczej tarasach. Pelargonia jest koloru różowego, lub czerwonego, pelargonie na pewno pięknie będą wyglądać na naszym tarasie, warto o nie dbać i nasz ogród, taras, czy też balkon będzie bardzo ładnie ozdobiony.

Nasza lista nie kończy się tylko na tych dwóch kwiatach. Do naszej stylizacji tarasu, warto dodać róże, jednak nie takie klasyczne róże, a róże parkowe
Te śliczne róże co prawda zajmują sporo miejsca, jednak są bardzo ładne i na pewno kiedy będziemy robić na przykład grilla na tarasie i zapraszać kogoś, to właśnie róże parkowe przykują uwagę nie jednej osoby.

Idąc dalej i szukając odpowiedzi na pytanie – najpiękniejsze kwiaty na balkony i tarasy, nie sposób nie zatrzymać się przy Irysach Syberyjskich i jeśli mówimy o tym gatunku warto zaznaczyć, że je lepiej dać na balkon w ładną doniczkę, niż na taras. Irys Syberyjski jest pięknego fioletowo – granatowego koloru, przez co bardzo ładnie wygląda na tle innych kwiatów takich jak na przykład właśnie róże parkowe czy też Aksamitka.

Ostatnim na dziś “ozdobnikiem” naszego balkonu oraz tarasu będzie lawenda.
Lawenda swoim pięknym kolorem przypominającym poprzednika na pewno przykuje oko nie jednego gościa wieczornych spotkań grillowych czy też wakacyjnych posiadówek, przy piwie, lub grupowych spotkań.