Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z całkowicie samodzielnych porządków. W jaki sposób można ułatwić sobie sprzątanie i co warto wiedzieć o świątecznych porządkach?

Od czego zacząć sprzątanie na święta

Bez względu na to, czy sprzątanie mają ułatwić dodatkowe urządzenia, takiej jak choćby automatyczny odkurzacz, czy też dodatkowe osoby, warto jest samodzielnie przygotować dom do sprzątania. Obecnie doradza się całkowity minimalizm, który ułatwia utrzymywanie porządku. Gdy z przestrzeni znikną niepotrzebne rzeczy, można przystąpić do bardziej racjonalnego planowania. Od czego zacząć sprzątanie na święta? Świąteczne porządki to coś, czego wiele osób nie cierpi.

plan sprzątania domu

Zazwyczaj to właśnie wtedy konieczne jest wyczyszczenie wszelkich zakamarków i urządzeń, które nie były sprzątane przez ostatnie pół roku. Nawet w przypadku, gdy wcześniej sporządziło się plan sprzątania domu te zaniedbane elementy mogą być kłopotliwe. Dlatego plan tego typu powinien być sporządzony bardziej racjonalnie. Codzienne sprzątanie powinno obejmować przede wszystkim czyszczenie podłóg i ścieranie kurzu. Porządki cotygodniowe powinny być bardziej radykalne i obejmować tak problematyczne czynności jak na przykład czyszczenie piekarnika. W ten sposób można uniknąć zbyt dużego nagromadzenia się brudu.