W domu często dochodzi do drobnych usterek, które możemy bez niczyjej pomocy rozwiązać. Oczywiście, w niektórych sytuacjach niezbędna będzie pomoc eksperta – wtedy należy schować swoją dumę do kieszeni i oddać uszkodzony sprzęt w ręce profesjonalistów. Usterki w naszym mieszkaniu mogą przyjmować najróżniejsze formy, zaczynając na spalonej żarówce, kończąc na zepsutej pralce. Z niektórymi przypadkami poradzimy sobie samodzielnie, inne będzie trzeba zgłosić.
Co należy zrobić w przypadku awarii kuchennych?
Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Ponadto, w pomieszczeniu tym znajduje się wiele urządzeń podlegających częstym awariom. Okazuje się jednak, że ze zdecydowaną częścią usterek występujących w kuchni jesteśmy w stanie poradzić sobie na własną rękę. Często występującym, typowo kuchennym problemem jest cieknący kran. Zatem, jak naprawić kapiący kran? Przede wszystkim, powinniśmy zacząć od zdiagnozowania przyczyny wystąpienia problemu. Początkowe kroki podejmowane będą podobnie, jak z każdą inną usterką. Dzięki szybkiemu zidentyfikowania natury problemu oraz jego lokalizacji, nasze działania będą sprawniejsze i bardziej efektywne. Naszym zadaniem jest więc lokalizacja miejsca, w którym kran przecieka. Następnie, musimy zdiagnozować moment, w którym woda zaczyna przeciekać. Z reguły przy cieknących kranach, woda uchodząca podczas odkręconych kurków oznaczać będzie problem związany z uszczelkami, bardzo możliwe że wymagać będą one wymiany. Z kolei jeśli woda uchodzi w momencie, w którym kurki są zakręcone, najczęściej oznaczać to będzie uszkodzenie konkretnej uszczelki, a mianowicie tej, który znajduje się najbliżej głowicy.
W co powinniśmy się wyposażyć?
Warto wiedzieć, że naprawa kranu należy do prac hydraulicznych, do których niezbędne okażą się niektóre narzędzia. Z reguły, do wykorzystania powinniśmy przygotować kilka rodzajów kluczy, są to klucze płaskie dzięki którym wymienimy uszczelkę w kranie, klucze nastawne, jak i również klucze imbusowe.
Najnowsze komentarze