Szykuje się remont łazienki i najwyższy już czas na powiew świeżości? Stare kafle i niemodne meble, pora już zamienić na coś bardziej trendy? Poniżej znajdziesz kilka porad jak urządzić nowoczesną łazienkę, atrakcyjną dla oka, a zarazem funkcjonalną.

Ściany i podłogi – czy do łazienki tylko płytki?

Płytki podłogowe i ścienne to pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy. Słusznie, bo faktycznie dobrze się sprawdzają. Możesz ułożyć je tylko w strefie mokrej, a pozostałe ściany po prostu pomalować farbą dedykowaną do łazienek. Zamiast farby, dobrym pomysłem są tapety ścienne – koniecznie o parametrach pozwalających na położenie ich w wilgotnym pomieszczeniu. Z kolei na podłodze, zamiast klasycznych kafli, do łask powraca teraz lastryko. Wybór kolorów i wzorów jest tutaj spory, a nowoczesne terazzo nie przypomina tego z czasów PRL-u. A jak urządzić nowoczesną łazienkę wybierając jednak płytki? Najmodniejsze teraz kafle to te błyszczące, wręcz metaliczne, z trójwymiarowym efektem. Poza tym, nadal w trendzie są mozaiki, głównie te większe i wzorzyste.

Meble i oświetlenie do nowoczesnej łazienki

Przede wszystkim, w nowoczesnym wnętrzu powinien panować porządek. Kosmetyki, chemia gospodarcza czy drobne bibeloty łazienkowe nie mogą zagracać pomieszczenia. W zabudowie lub za roletą ukryć należy też pralkę czy piec CO, jeśli znajdują się w łazience. Jak widzisz, bardzo ważne jest, aby zaaranżować odpowiednie umeblowanie. Najlepiej sprawdzą się białe, lakierowane meble lub drewniane z odpowiednią impregnacją. Dobrym pomysłem jest pojemna zabudowa na pełną wysokość, która na pierwszy rzut oka nie będzie nawet widoczna.

Zadbaj o dodatki i oświetlenie

Taśmy i podświetlenia ledowe kojarzą się z nowoczesnością i spokojnie możesz po nie sięgnąć. Warto jednak wprowadzić kilka źródeł światła. Jako lampę sufitową, możesz zastosować czarną listwę z kilkoma halogenkami. Do tego dobierz czarne, proste kinkiety i ramę lustra. Zestawienie bieli ścian i czerni, to sprawdzony pomysł na nowoczesną łazienkę. Mniej oczywiste, ale również efektowne jest zastosowanie drewna. Jako ozdobny dodatek, możesz wykorzystać drewnianą ścianę ażurową. Odzieli ona np. strefę toalety od reszty łazienki, a jednocześnie nie przytłoczy pomieszczenia. Będzie lekko, nowocześnie i funkcjonalnie zarazem.