Umeblowanie korytarza to trudne zadanie, ale jest to możliwe. Od naszego pomysłu i kreatywności zależy bardzo wiele. Korytarz, czy też przedpokój to miejsce, które wbrew pozorom pełni bardzo ważną funkcję w naszym codziennym życiu. To nie tylko miejsce do przechowywania okrycia wierzchniego i obuwia, ale również brama do naszego domu lub mieszkania, gdzie przyjmujemy naszych gości i wprowadzamy ich dalej do naszego małego świata. W związku z tym koniecznie musimy postawić na połączenie funkcjonalności i estetyki mebli na korytarz.

Szafy to jeden z najpopularniejszych wyborów. Korytarze to bardzo często długie i wąskie pomieszczenia. To sprawia, że najlepiej sprawdzają się w nich długie i płytkie szafy. Z jednej strony pozwolą nam na zachowanie porządku w przedpokoju oraz komfortowe przechowywanie niezbędnych rzeczy, a z drugiej strony szafy te zajmują mniej miejsca. To optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, dzięki czemu łatwiej będzie nam stworzyć estetyczne i przestronne wnętrze, w którym przyjemnie będzie nam funkcjonować.

Co jeszcze warto umieścić w korytarzu?

Poza przestronną szafą, w korytarzu warto znaleźć również miejsce na inne przedmioty. Bardzo często w tym miejscu znajdziemy również mniejsze półki, w których będziemy trzymać nasze obuwie oraz obuwie naszych gości. Dodatkowo w przedpokoju znajdziemy również małe toaletki lub komody. To bardzo praktyczne meble, dzięki którym pod ręką będziemy mieli niezbędne przedmioty. W komodzie znajdzie się miejsce na klucze do domu lub torbę na zakupy. Na blacie komody można umieścić telefon lub element dekoracyjny.

Bardzo ważne, by nasz korytarz był urządzony ze smakiem i harmonijnie wpisywał się w całą aranżację. Od estetyki tego wnętrza w dużej mierze zależy to, jak nasze mieszkanie lub dom będą odbierane przez gości. Przecież to korytarz zobaczą na samym wejściu oraz jako ostatnie miejsce gdy będą opuszczać nasz dom. Aby zwiększyć funkcjonalność przedpokoju, warto umieścić w nim również lustro. To w nim będziemy w stanie sprawdzić, jak wyglądamy tuż przed wyjściem z domu. Lustro może znajdować się bezpośrednio na ścianie lub na froncie szafy w korytarzu.