Sprzątanie to jedna z czynności, którą wykonujemy najczęściej.
Mycie okien, ścieranie kurzu oraz zamiatanie podłóg, jest bardzo ważne, w utrzymaniu czystości, jednak najbardziej istotną rzeczą, jest mycie podłóg.
Do tej czynności, na pewno przyda się odpowiedni mop, który ułatwi nam sprzątanie. Zastanawiamy się więc jaki mop lepszy płaski czy obrotowy.
Wszystko zależy od powierzchni, która zamierzamy sprzątać. Jeśli nawierzchnia jest nierówna i w dodatku ma dużo zakamarków, to z pewnością sprawdzi s mop obrotowy. Tego rodzaju mop, wyczyści każdy zakamarek. Nadaje się do małych jak i dużych powierzchni.
Jeśli chodzi o sprzątanie pomieszczeń biurowych, zadanie nie należy do prostych. Wiele sprzętów i mebli wymaga od nas większej gimnastyki. Jaki mop lepszy płaski czy obrotowy w takiej sytuacji?

jaki mop lepszy płaski czy obrotowy

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie mop obrotowy. Jeśli natomiast sprzątana powierzchnia jest duża, warto wybrać mop płaski.
Produkowany jest w wielu rozmiarach i na pewno szybciej zmyjemy nim podłogę,
Jeśli w pomieszczeniach położone są panele podłogowe, musimy wybrać taki mop, aby skutecznie wyczyścił podłogę, nie pozostawił smug oraz nie pozostawił dużej ilości wody.

Jaki mop do mycia paneli wybrać?

Każdy mop, czy to okrągły, czy też płaski w tej sytuacji sprawdzi się idealnie. Należy jednak pamiętać o porządnym odciśnięciu wody.
Okrągłe mopy, mogą być wykonane z mikrofibry. Są bardzo przydatne, gdyż polerują podłogę, pozbawiając je wszelki smug i zacieków. Można je prać, dzięki czemu będą czyste i bardziej wydajne.
Jaki mop do mycia paneli jest niewskazany?
Przy myciu paneli podłogowych musimy być ostrożni, by ich nie uszkodzi. Powinniśmy unikać więc mopa parowego, który przez wysoka temperaturę może je uszkodzi oraz mopa z spryskiwaczem chemicznym. Może on powiem odbarwić panel.
Należy zwrócić również uwagę na jakość wykonania mopa, by nie zarysował powierzchni.