Każda Pani domu, ma swoje sposoby na uporządkowanie rzeczy w swoim domu. Każdy sposób się różni, gdyż indywidualnie dopasowujemy go do swoich potrzeb.
Pomimo różnych gustów, w każdej kuchni znajdzie się ściereczka.
Ściereczki nie tylko przydają się do osuszenia rąk, ale również często służą za łapkę, gdy zagubi się nam rękawica. Nie może również zabraknąć ściereczki, którą wytrzemy naczynia.
Bywa więc tak, że kilka materiałowych kawałków, wędruje po naszych blatach, szukając swojego miejsca.

Gdzie trzymać ścierki w kuchni?

Wszystko zależy od naszej wygody i komfortu. Jeśli mamy oddzielne ściereczki, to tę do rąk, możemy powiesić w pobliżu zlewozmywaka, a ta, która służy nam do osuszania naczyń, może leżeć w szafce, w której trzymamy cały sprzęt gospodarczy.
Nie masz takiego miejsca w kuchni? Zastanawiasz się gdzie trzymać ścierki w kuchni?
W takich sytuacjach z pomocą przyjdą uchwyty lub specjalne wieszaki, na których możemy rozwiesić ściereczkę. Przymocować je możemy za pomocą kleju, lub na specjalnych haczykach, zaczepiając o drzwiczki kuchennych mebli.

jak prać ścierki kuchenne

Kiedy rozwiążemy problem związany z miejscem na przechowywanie ściereczek, warto zastanowić się nad najbardziej istotną rzeczą. Jak prać ścierki kuchenne?
Ściereczki powinny być prane w wysokiej temperaturze, by wszystkie znajdujące się na niej bakterie, uległy zniszczeniu. Należy pamiętać również, aby środki przeznaczone do prania ściereczek, nie były szkodliwe. Będziemy nimi wycierać naczynia, w których podane zostanie jedzenie.
Co zrobić w przypadku, gdy ściereczki poszarzały ? Jak prać ścierki kuchenne by znów były białe?
Warto wygotować je w wodzie z sokiem z cytryny. Następnie przepłukać i wyprać. W ten sposób ściereczki powinny odzyskać dawny blask.