Chcesz zadbać o idealną czystość w Twoim domu? Chcesz, aby salon był wizytówką Twojego mieszkania? Kanapa, sofa lub narożnik to wyjątkowy punkt każdego domu. To właśnie w tym miejscu spędzamy wolny czas razem z rodziną lub bliskimi. Jest to również miejsce, w którym przyjmujemy gości.

Ładne meble wypoczynkowe wprowadzają do domu wyjątkową atmosferę. Wielu uważa, że niektóre meble mogą wprowadzać do wnętrza odrobinę luksusu, na który każdy z nas zasługuje. Meble wypoczynkowe są również bardzo uniwersalne. Szeroki wybór wzorów oraz kolorów sprawia, że możesz dobrać pasujący narożnik do praktycznie każdego wnętrza.

Jak zachować idealny wygląd kanap?

Wolne terminy oraz szybka realizacja? – zamów czyszczenie tapicerki meblowej. Wyspecjalizowany pracownik przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres wyposażony w nowoczesne urządzenia oraz środki chemiczne najwyższej jakości. Czas niestety nie zwalnia. Odczuwamy go my, ale odczuwają go również nasze meble. Szczególnie tapicerka meblowa jest narażona na pojawianie się plam oraz przebarwień. Trzeba więc zadbać o jej odpowiednią pielęgnację.

Pranie tapicerki domowymi sposobami jest bardzo powszechne. Niestety jest ono bardzo czasochłonne. Wielu z nas nie ma możliwości regularnego szorowania kanap. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszy się profesjonalne pranie tapicerki meblowej, które jest realizowane w domu lub biurze klienta.

Przeniesienie całego procesu do lokalizacji klienta umożliwia ograniczenie kosztów. Przewożenie ciężkich, wielkogabarytowych mebli jest zadaniem dość skomplikowanym. Jeżeli meble znajdują się na wysokim piętrze, dodatkowo w budynku z ciasną klatką schodową samo zniesienie narożnika może być wyzwaniem.

Specjalistyczne firmy zdają sobie sprawę z trudności wynikających z gabarytów mebli. Mając na uwadze komfort klienta, realizują oni pranie kanap, narożników i innych mebli wypoczynkowych bezpośrednio w domu lub biurze właściciela. Co więcej, możesz zamówić usługę w odpowiednim dla siebie momencie. Istnieje możliwość zamówienia wizyty w godzinach popołudniowych.

Dlaczego czyszczenie tapicerki jest tak istotne?

Jesteś człowiekiem oszczędnym, zależy Ci na zachowaniu jak największej ilości czasu oraz energii dla Twoich bliskich? Możesz więc skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia specjalistów, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem oraz bogatym asortymentem środków piorących. Zamawiając usługę bezpośrednio do swojego domu, możesz znacznie poprawić ich walory estetyczne, utracone na skutek intensywnego eksploatowania. Prześledźmy cały proces prania.

  1. Przygotowanie mebli – specjalista rozpoznaje materiał. Pozwala mu to dobrać odpowiedni materiał oraz technikę prania. Po zapoznaniu się z tkaniną zagospodaruje wolną przestrzeń, aby mieć pewność, że żaden element wystroju nie zostanie uszkodzony podczas prania.
  2. Odkurzanie mebli – jedna z najbardziej istotnych czynności to dokładne odkurzenie całej tapicerki. W ten sposób skutecznie oraz szybko pozbywamy się wszystkich zanieczyszczeń stałych. Włosy, sierść, okruchy oraz resztki jedzenia zostają usunięte.
  3. Usuwanie plam – jeżeli na Twojej kanapie pojawiły się poważne zabrudzenia, które wykazują dużą odporność na środki piorące, to konieczne będzie zastosowanie mocnego odplamiacza. Jest on nanoszony na powierzchnię plamy w celu wybawienia jej.
  4. Pranie tapicerki – zasadnicze pranie polega na zastosowaniu wcześniej wybranego środka piorącego. Jest on rozprowadzany po całej powierzchni tapicerki. Wnika w strukturę materiału i umożliwia wybawienie trudno dostępnego zbitego brudu. Rozpuszczony brud oraz wilgoć są usuwane przy pomocy specjalnego urządzenia.

W taki sposób przebiega pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną. Sposób ten jest jednym z najczęściej zalecanych sposobów pielęgnacji mebli wypoczynkowych. Czyszczenie kanap i narożników przebiega szybko i jest bezproblemowe dla osób znajdujących się w pozostałych częściach budynku. Po zakończeniu prania meble są wciąż lekko wilgotne.

Korzyści, które zapewnia regularne czyszczenie tapicerki meblowej

Nie jesteś przekonany co do prania kanap metodą ekstrakcyjną? Poniżej znajduje się lista korzyści wynikających z profesjonalnego czyszczenia mebli wypoczynkowych. Na pewno znajdziesz na niej atuty, które Cię przekonają:

  • Wysoki poziom czystości – plamy oraz zabrudzenia zostaną usunięte. Twoje meble odzyskają swoje walory estetyczne.
  • Zwalczanie nieprzyjemnego zapachu – brudne i zaniedbane meble mogą wydzielać nieprzyjemny aromat. Pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną pozwala na pozbycie się tego zapachu. Systematyczne czyszczenie narożników i kanap zapobiega powracaniu nieprzyjemnej woni.
  • Eliminowanie drobnoustrojów – warstwa brudu gromadząca się w tkaninie stanowi idealne warunki dla wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Roztocza, bakterie, ale również alergeny i kurz, to wszystko znajdziesz w brudnych meblach wypoczynkowych. Specjalistyczne czyszczenie tapicerki pozwoli Ci się ich pozbyć.
  • Długotrwała ochrona mebli – pranie tapicerki realizowane przy pomocy nowoczesnych detergentów pozwala zabezpieczyć meble przed nadmiernym blaknięciem oraz wchłanianiem dużej ilości zabrudzeń. Dzięki tej właściwości profesjonalnych detergentów łatwiej będzie Ci zachować wszystkie korzyści wynikające ze specjalistycznego prania.

Wyższy poziom wypoczynku – meble wypoczynkowe stanowią swojego rodzaju oazę, to one umożliwiają nam odpoczynek po pracy lub nauce. Z tego powodu warto zadbać o to, aby były czyste i pachnące. Pozwoli nam to osiągnąć znacznie lepszy poziom odpoczynku.

W jakich godzinach popołudniowych można zamówić usługę?

Profesjonalne pranie tapicerki meblowej możesz zamówić na godzinę: 16, 18 lub nawet 20.

Czy dojazd specjalisty do domu lub biura jest płatny?

Nie, dojazd do Twojej lokalizacji jest całkowicie bezpłatny. Specjalista zjawi się pod wskazanym przez Ciebie adresem bez żadnych dodatkowych kosztów.

Ile kosztuje pranie kanap i narożnika?

– kanapa 120 zł
– narożnik 150 zł