Czysta pralka to również gwarancja czystego i pięknie pachnącego prania. Jeśli jednak z jakiegoś powodu pranie wyciągane z pralki nie pachnie zbyt pięknie, bardzo możliwe, że powodem są zanieczyszczenia w naszej pralce. Co w takiej sytuacji zrobić?
Najistotniejsze, aby regularnie czyścić pralkę. Po każdym praniu powinno się ją zostawić otwartą, aby resztki wody mogły odparować. Dzięki temu wnętrze pralki nie skiśnie i nie pojawi się okropny zapach. Wśród preparatów, którymi warto umyć pralkę znaleźć możemy wiele gotowych środków, które pomogą nam rozprawić się z nieczystościami.
Czym wyczyścić pralkę?
Wielokrotnie zdarza się, że resztki zabrudzenia osadzają się na bębnie pralki, w jej zakamarkach czy niewidocznych miejscach. Są prawdziwym problemem, gdyż bardzo szybko zaczynają gnić, a smród nie tylko opanowuje całe urządzenie, ale również wszystkie rzeczy, które włożymy do pralki. Szybko rozwija się pleśń i grzyby, które w niskich temperaturach jedynie przechodzą do odzieży, którą staramy się uprać, a smród się pogłębia. Warto więc dowiedzieć się, czym wyczyścić pralkę, aby uniknąć pojawiania się nieprzyjemnego zapachu czy pleśni.
Na rynku dostępnych jest wiele środków, które służą do czyszczenia pralek. Zarówno można nimi umyć całe urządzenie w środku i na zewnątrz, jaki dodać np. do pustego cyklu prania, aby preparat dotarł we wszystkie zakamarki bębna i elementów pralki, usuwając stamtąd brud i zanieczyszczenia. Pamiętajmy przy tym, by do tego cyklu zastosować temperaturę prania zgodną z zaleceniami na opakowaniu. Jednak preparaty gotowe dostępne w sklepach to nie jedyne możliwości jakie mamy. Warto sprawdzić, czym wyczyścić pralkę ze środków, które mamy w domu. I tak doskonale sprawdza się ocet, kwasek cytrynowy czy soda oczyszczona, które należy dodać do pustego cyklu prania. Najlepiej wtedy ustawić pralkę na najwyższą temperaturę. Jest to doskonały sposób na to, by zarówno pozbyć się nieczystości i przykrego zapachu, jak i wyczyścić pralkę z zalegającego brudu oraz kamienia.
Najnowsze komentarze