Chodzi oczywiście o wnętrze Twojego mieszkanie! Czy im mniej tym lepiej, czy może postawić na maksymalizm? Czy styl loftowy jest jeszcze modny? Czy może bardziej na topie jest boho albo vintage – jakie wtedy dobrać dodatki? Czytaj dalej, a poznasz najnowsze trendy w aranżacji wnętrz. Czy obowiązująca teraz moda przypadnie Ci do gustu?

Znane style w aranżacji wnętrz

Jednym z często powracających stylów wnętrzarskich jest vintage i tak, teraz znów jest na topie. Modny jest powrót do lat minionych, często do PRL-u. Taki styl, wystarczy jedynie zaakcentować, żeby uzyskać ciekawy efekt we wnętrzu. Na targu staroci możesz jeszcze odnaleźć oryginalny, kultowy fotel typu 366 z 1962 roku. Bardzo intrygująco wygląda połączenie nowoczesnego wnętrza z dodatkami vintage. Inny style, który obecnie bardzo promują najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, to styl naturalny. Dominuje w nim stonowana kolorystyka, jak biele, brązy i beże, uzupełniona o motywy kwiatowe i żywe rośliny, a podstawowe materiały to drewno, bambus i wiklina. Jest to styl, który bardzo koresponduje z nurtem bycia eko.

Dwie wnętrzarskie nowości

Możesz powiedzieć, że to wszystko już było – i masz rację! Niektóre style powracają, zwykle w odmienionej wersji, ale jednak. Poznaj teraz dwa, absolutnie najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, o których na pewno jeszcze nie słyszałeś. Pierwszy z nich to wabi-sabi. To inspiracja pochodzącą z Japonii, a oznacza piękno w niedoskonałości. Wnętrza, urządzone w tym nurcie, pełne są organicznych materiałów, nadszarpniętych zębem czasu: ściana ze starej cegły, drewniane meble z wystającymi sękami czy ręcznie robiona ceramika. Drugi najnowszy trend wnętrzarski, który dopiero rozpoczyna swoją karierę, to cluttercore. Styl ten, to nic innego, jak kontrolowany bałagan. Pomieszczenia, gdzie wszystko jest pod ręką, na ścianach wiszą zdjęcia i pamiątki, a książki i kartony pełnią funkcje stolików i kwietników. Trend ten, to przeciwieństwo minimalizmu. Czy wabi-sabi i clottercore podbiją mieszkania takim szturmem, jak kiedyś styl skandynawski czy loftowy? Czas pokaże, ale z pewnością znajdą się amatorzy każdego z nich.